Luhačovice - ubytování v Luhačovicích

Luhačovice a okolí

Luhačovice

Na území Luhačovic vyvěrá 16 hydrouhličitanochloridosodných kyselek a jeden sirný pramen. Každou hodinu se zde na povrch dostává 15 tisíc litrů minerální vody, obsahující velké množství rozpuštěných minerálních látek, zejména sodík, vápník, hořčík, chlór, bróm, jód, kyselinu uhličitou, rozpuštěný oxid uhličitý. Teplota vyvěrající vody se pohybuje mezi 10 – 12°C. Nejznámější prameny, tvořící často cíl mnoha vycházek a povinnou zastávku lázeňských hostů, jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, Pramen Dr. Šťastného a Sv. Josefa.

Hrad Buchlov (48 km)

Hrad Buchlov patří mezi nejstarší hrady České republiky, je ukázkou středověké pevnostní architektury. V interiéru jsou cenné přírodopisné sbírky a bohatá knihovna.

Zámek Buchlovice (45 km)

Zámek Buchlovice je postavený ve stylu italské barokní vily, obklopuje ho anglický park s mnoha vzácnými dřevinami.

Lešná (35 km)

Zámeček z konce 19. století s bohatou dřevořezbářskou výzdobou, obklopuje ho anglický park, ve kterém se nachází řada vzácných dřevin, v roce 1956 zde byla vybudována zoologická zahrada.

Pozlovice (3 km)

Dominantou obce Pozlovice je pozdně gotický kostel Sv. Martina, který byl v průběhu 18.století barokně přestavěn, v roce 1928 byla na říčce Olšavě vybudována přehrada, která v současné době slouží jako rekreační středisko s veškerým sportovním vyžitím.

Staré město (35 km)

Bývalé centrum Velkomoravské říše, nachází se zde Památník Velké Moravy – archeologická lokalita s cennými vykopávkami z 9. a 10. století.

Uherský Brod (13 km)

Bývalé královské město s množstvím zachovalých historických staveb, známé především muzeem Jana Amose Komenského, kde je dokumentován život a dílo tohoto učitele a reformátora a taky podává obraz o vývoji Uherského Brodu.

Uherské Hradiště (33 km)

Významné kulturní a společenské středisko – Slovácké muzeum, Slovácké divadlo, kino Hvězda a Letní filmová škola apod. a zároveň známé historické centrum.

Velehrad (43 km)

Nejvýznamnější poutní místo na Moravě spojené s historií Velkomoravské říše a příchodem věrozvěstů Konstantina a Metoděje , původní gotický kostel ze 13. století byl v 18. století barokně přestavěn, v roce 1990 zde sloužil mši papež Jan Pavel II.

Vizovice (20 km)

Slivovice a jiné lihoviny, které vyrábí místní firma Jelínek, jsou známé a oblíbené u nás i v zahraničí, každoročně se zde koná Trnkobraní – slavnost pěstitelů ovoce spojená s ochutnávkou slivovice a soutěží v pojídání švestkových knedlíků, ale Vizovice jsou také barokní zámek s bohatou a cennou obrazovou výzdobou a sbírkou porcelánu a ruční výroba skla ve sklárně Glass Atelier Morava.

Vlčnov (19 km)

Vlčnovské slavnosti s tradiční Jízdou králů, které se konají každoročně poslední víkend v květnu, patří k nejnavštěvovanějším folklorním slavnostem v České republice.

Zlín (26 km)

Moderní město, jehož historie i současnost je spojena s firmou Baťa, nachází se zde Obuvnické muzeum, které dokumentuje vývoj obuvi, známé jsou i filmové ateliéry Kudlov, dnes ateliéry Bonton Zlín, spojené především s režiséry animovaných filmů pro děti Hermínou Týrlovou a Karlem Zemanem.